Caitlin Clarková zaznamenala 32 bodov a priviedla Iowu k titulu v Gulf Coast Showcase

Estimated read time 2 min read

V nedeľu vyhrala Iowa na turnaji Gulf Coast Showcase v Estero na Floride s prehľadom nad 16. miestom v rebríčku Kansas State. Hviezda Hawkeye Caitlin Clarková pokračovala vo svojej dominancii a odohrala svoj 40. zápas v kariére s minimálne 30 bodmi.

Clarková zaznamenala proti Wildcats 32 bodov, čím oficiálne vyrovnala Antoine Davisovú v počte 30-bodových zápasov v univerzitnom basketbale za posledných 25 rokov. Davis vytvoril tento rekord v minulej sezóne v Detroite, ale očakáva sa, že Clarková ho prekoná v poslednom ročníku. Už teraz prekonala rekord v ženskom vysokoškolskom basketbale, ktorý drží bývalá rozohrávačka Washingtonskej univerzity a hviezda WNBA Kelsey Plumová (38 bodov).

Caitlin Clarková zaznamenala 32 bodov a priviedla Iowu k titulu v Gulf Coast Showcase

Začiatkom tohto mesiaca odohrali Hawkeyes tesnú odvetu s Kansas State, v ktorej sa vedenie počas zápasu zmenilo 10-krát. Clarková však nastúpila a odohrala skvelý zápas, v ktorom trafila sedem trojok. Okrem 32 bodov si Clark pripísal šesť asistencií, päť doskokov a tri krádeže.

Clarková je najlepšou strelkyňou Iowy a v súčasnosti patrí s 2 986 bodmi medzi 25 najlepších strelkýň vysokoškolského basketbalu. Len 14 basketbalistiek dosiahlo hranicu 3 000 bodov.

Hoci sa sezóna 2023-24 ešte len začala, Clarková už vedie v počte bodov. V minulej sezóne, keď bola vyhlásená za Naismithovu hráčku roka, sa s 27,8 bodmi na zápas umiestnila na druhom mieste na národnej úrovni.

Trénerka Iowy Lisa Bruderová si tento víkend tiež upevnila svoje miesto v historických knihách, keďže Hawkeyes v sobotu dosiahli 500. víťazstvo Iowy, keď zvíťazili nad Florida Gulf Coast Hawkeyes 100:62. Nedeľňajšie víťazstvo proti Kansas State znamenalo 501. víťazstvo Bruderovej.

Hawkeyes (7-1) sa vrátia do akcie v sobotu 2. decembra o 13:30 ET proti Bowling Green Falcons.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours