Clippers hrajú proti Thunder s hviezdnym centrom Zubacom, v hre sú vyhliadky na play-off

Estimated read time 2 min read

Los Angeles Clippers sa po náročnom novembri vezú na vlne harmónie a čoskoro sa stretnú s druhým tímom tabuľky Oklahoma City Thunder. Tento zápas je o to zaujímavejší, že by mohol byť predzvesťou série prvého kola play-off. Clippers však budú bez kľúčového hráča Ivicu Zubaca, ktorý bude štyri týždne mimo hry s natiahnutým lýtkom.

Clippers hrajú proti Thunder s hviezdnym centrom Zubacom, v hre sú vyhliadky na play-off

Clippers stúpajú, Thunder sa potácajú:

Clippers sú momentálne štvrtí v Západnej konferencii, zatiaľ čo Thunder práve porazili Lakers. Tento zápas bude vzrušujúcim stretnutím, ktoré by mohlo predznamenať budúce boje v play-off.

Zubacova absencia: veľká rana:

Zubacova absencia je pre Clippers veľkou komplikáciou. Nielenže je agilným skokanom z miesta, ale je aj základom obrany Clippers. V posledných 10 zápasoch mal priemer 13,2 bodu pri 73-percentnej streľbe, 1,3 doskoku a 11,8 zisku na zápas. Jeho ochrana obranného kruhu a doskakovanie nám budú veľmi chýbať.

Zubáčove problémy so zmluvou:

V nedávnom podcaste Zubac odhalil svoje obavy, keď Clippers v roku 2019 získali Paula Georgea a Kawhiho Leonarda. Obával sa, že podpísanie týchto veľkých mien ovplyvní jeho zmluvnú situáciu. Dokonca si myslel, že jeho zmluva je neplatná alebo že bude vymenený do OKC. Našťastie jeho agent mu situáciu objasnil a zmiernil jeho obavy.

Vyhliadky:

Napriek Zubáčovej absencii sa Clippers budú snažiť pokračovať vo svojej víťaznej sérii a presadiť sa proti Thunder. Tento zápas je príležitosťou pre ostatných hráčov, aby sa posilnili a zaplnili prázdne miesto. Výsledok zápasu ovplyvní nielen poradie v Západnej konferencii, ale poskytne aj cenné informácie o potenciálnom zápase play-off medzi týmito dvoma tímami.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours