Darvin Ham prežil búrku s Lakers a našiel útechu v úpravách kancelárie

Estimated read time 2 min read

Tréner Los Angeles Lakers (LA) Darvin Ham bol v poslednom čase pod veľkým tlakom. Fanúšikovia, médiá a šepkanie o rezignácii sa stali zvukovou kulisou nevydarenej sezóny Lakers. Uprostred tejto búrky však Ham zostal nebojácny a jeho sebadôvera pochádza z prekvapivého zdroja: neochvejnej podpory vedenia Lakers.

Darvin Ham prežil búrku s Lakers a našiel útechu v úpravách kancelárie

Po mimoriadne frustrujúcej prehre Hamm krátko vysvetlil reportérovi svoju vyrovnanosť: „Manželka majiteľa Jenny Bassová a náš prezident Rob Pelinka, všetci sme na rovnakej vlne. Pokiaľ nič nepovedia, som v pohode.“

Pre tých, ktorí sú zvyknutí trénovať v horúcom prostredí plnom očakávaní NBA, naznačujú Hamove slová jedinečnú dynamiku. Preč sú časy šialených ultimát a verejného tlaku. Namiesto toho sa zdá, že Ham vytvoril s Bassom a Pelinkom puto dôvery a bezpečný priestor na to, aby proces prekonal paniku.

Toto zosúladenie neznamená, že Lakers sú zmierení s priemernosťou. Naopak, Hamovo skryté odhodlanie svedčí o spoločnom odhodlaní dosiahnuť dlhodobý úspech. Vedenie mu poskytlo nástroje a samostatnosť na vybudovanie kultúry úspechu a Ham na oplátku poskytol neochvejné odhodlanie a ochotu znášať nevyhnutné ťažkosti.

Tento pokoj uprostred chaosu však nebude trvať večne. Lakers majú dlhú históriu a náročnú fanúšikovskú základňu, ktorá bude nakoniec vyžadovať výsledky. Zatiaľ sa však Ham môže utešovať tým, že má podporu tých, na ktorých mu najviac záleží, čo mu umožňuje sústrediť sa na úlohu, ktorá je pred ním: postupne meniť smerovanie Lakers.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours