Hviezda Pacers Halliburton utrpela zranenie stehenného svalu, budúcnosť tímu je ohrozená

Estimated read time 3 min read

Náhly odchod Tyresa Halliburtona z ihriska v pondelok večer je pre tím Indiana Pacers nielen komplikáciou, ale môže zmeniť aj priebeh sezóny. Utrpel natiahnutý ľavý stehenný sval a môže byť mimo hry dlhší čas, čím vznikne diera v zostave Pacers a v ich ašpiráciách na play-off, potvrdil tím.

Hviezda Pacers Halliburton utrpela zranenie stehenného svalu, budúcnosť tímu je ohrozená

Závažnosť zranenia nie je známa a jeho trvanie sa líši podľa stupňa. Ak ide o natiahnutie 1. stupňa, Halliburton by mohol vynechať niekoľko týždňov, ak ide o natiahnutie 2. stupňa, mohol by vynechať až osem týždňov. Najhorším scenárom je natiahnutie III. stupňa, ktoré by nádej na hviezdny zápas vyradilo na viac ako tri mesiace.

Pre určenie presného rozsahu Halliburtonovho zranenia a odhadovaného času rekonvalescencie bude rozhodujúca magnetická rezonancia. Dovtedy môžu Pacers a ich fanúšikovia iba zadržiavať dych.

V hre, ktorá viedla k zraneniu, Halliburton v druhej štvrtine vbehol do koša proti Derrickovi Whiteovi. Po zablokovaní sa nešťastne pošmykol na ihrisku a v bolestiach sa zrútil. Spoluhráči ho odniesli z ihriska, pričom sám nebol schopný chodiť, čo je pripomienkou krehkosti kariéry športovca.

Zranenie prišlo v kritickom čase pre Pacers. Po silnom začiatku sezóny sa snažia etablovať ako hrozba vo Východnej konferencii. Halliburtonov talent a vodcovstvo boli kľúčom k ich úspechu. Priviedol tím do finále medzisezónneho turnaja NBA a ukázal ich vzrušujúci potenciál.

Bez neho stojí tím pred obrovskou výzvou. Hoci T. J. McConnell a Andrew Nembard môžu zaplniť prázdne miesto na poste rozohrávača, nikdy nebude ľahké nahradiť Halliburtonove útočné schopnosti a herný štýl.

Celtics, ich pondelkový súper a zďaleka najlepší tím na Východe, dokázali, že dokážu Halliburtonovu obranu potlačiť. Je však ťažké predstaviť si jeho vplyv na druhej strane ihriska.

Halliburtonovo zranenie zmarilo nádeje Pacers na play-off. Ich rýchly, vysoko bodujúci útok, ktorý sa sústredil okolo neho, môže mať problém udržať si rýchlosť a silu, keď bude chýbať.

Nasledujúce týždne budú pre Pacers kľúčové. Nielenže si budú musieť zvyknúť na absenciu svojej hviezdy, ale budú musieť prehodnotiť svoj herný plán a upraviť svoje očakávania pre túto sezónu. Je to skúška ich hĺbky, húževnatosti a schopnosti prispôsobiť sa.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours