Jimmy Butler z Miami Heat opäť vylúčený po komplikáciách po návrate zo zranenia lýtka

Estimated read time 2 min read

Šampión Východnej konferencie Jimmy Butler sa v sobotu vrátil do hry po tom, čo vynechal štyri zápasy so zranením lýtka. Nanešťastie sa jeho návrat náhle skončil, keď si v tretej štvrtine zápasu proti Utahu Jazz opäť poranil pravú nohu.

Jimmy Butler z Miami Heat opäť vylúčený po komplikáciách po návrate zo zranenia lýtka

Šesťnásobný účastník Zápasu hviezd musel zápas opustiť už po 23 minútach hry, pričom skončil s ôsmimi bodmi, dvoma doskokmi a jednou asistenciou. Hoci Heat ešte nevydali oficiálne vyhlásenie k jeho zraneniu, tréner Erik Spoelstra potvrdil, že Butlerove röntgenové vyšetrenia boli čisté, ale vynechá pondelkový zápas proti Los Angeles Clippers.

Pre Heat je to trochu nepríjemná rana, keďže už mali zranených viacero hráčov základnej zostavy. Zápas vynechajú Haywood Highsmith (otras mozgu), Caleb Martin (členok), Drew Smith (operácia kolena) a Josh Richardson (syndróm tvárového nervu).

Napriek absencii Butlera a ďalších kľúčových hráčov ukázali Heat v poslednom čase pozoruhodnú odolnosť. Vyhrali všetky štyri zápasy bez Butlera, vrátane pôsobivých víťazstiev nad Golden State Warriors a Philadelphia 76ers. Bam Adebayo a Tyler Herro sa vrátili po zranení a v zápasoch hrali dobre.

Keďže však Butler pravdepodobne vynechá ešte niekoľko zápasov, tréner Spoelstra sa bude musieť viac spoliehať na zvyšných zdravých hráčov. Duncan Robinson, Jaime Jaquizz Jr, Nikola Jovic, Jamal Kane a RJ Hampton by mohli dostať viac priestoru na zápas.

Miami Heat síce neposkytlo konkrétny časový plán Butlerovho návratu, ale Heat sú známi tým, že sú s hráčmi opatrní. Butler by sa mohol vrátiť už v nasledujúcom zápase proti Los Angeles Lakers, alebo by to mohlo trvať dlhšie v závislosti od priebehu jeho rekonvalescencie.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours