Lakers sa kráti čas Môže ich sezónu zachrániť rozohrávač?

Estimated read time 3 min read

O dva týždne sa blíži uzávierka výmen v NBA a Los Angeles Lakers stoja pred zásadným rozhodnutím: ako posilniť svoj káder na druhú polovicu sezóny. Po sľubnom začiatku a prípadnej majstrovskej sezóne sa Lakers ocitli vo vyjazdených koľajach, prehrali niekoľko zápasov za sebou a prepadávajú sa čoraz hlbšie do play-off.

Lakers sa kráti čas Môže ich sezónu zachrániť rozohrávač?

Rozohrávačský hlavolam:

Výmena nového rozohrávača sa zdá byť pre Lakers najvyššou prioritou. Spomínajú sa mená Collina Sextona a Tyusa Jonesa, pričom Sexton by mohol byť potrebný v balíku s D’Angelom Russellom. Zatiaľ čo Sextonov dlhodobý kontrakt zapadá do časového plánu Lakers, Russellov nedávny návrat, vrátane kľúčovej úlohy pri víťazstve nad Thunder, narušil plány Lakers.

Jones je lacnou voľbou v poslednom roku svojej zmluvy a mohol by byť vhodnejšou náhradou. Výmenou Jonesa by sa dosiahol dvojaký účel – zbaviť sa neefektívnych hráčov na lavičke a zároveň priniesť tímu viac príjmov.

Hľadajte iné riešenia:

Samotné pridanie rozohrávača však nemusí vyriešiť problémy Lakers. Lakers sú momentálne na 10. mieste v Západnej konferencii s bilanciou 20 výhier a 21 prehier a boria sa s rovnakými problémami ako vlani (19 výhier a 21 prehier). Kým minuloročné posily im pomohli zvrátiť situáciu, súčasná situácia si vyžaduje iný prístup.

Zamerať sa na streľbu a veľkosť:

Lakers nepotrebujú ďalšieho hráča s loptou, potrebujú konzistentného strelca, ktorý dokáže udržať útočné tempo počas celého zápasu. Okrem toho je stále veľkým problémom ich nedostatočná veľkosť. Anthony Davis nesie defenzívnu záťaž, ale potrebuje väčšiu podporu na ochranu obruče a koša.

Strieľajúci obrancovia a stredný rozohrávač:

V dôsledku toho môže byť strategickejším krokom uprednostnenie streleckých obrancov a skutočného centra. LeBron James a D’Angelo Russell už majú dostatok schopností na držanie lopty. Vyriešenie nedostatkov v streľbe a veľkosti by bolo pre Lakers vyváženejším a udržateľnejším riešením v play-off.

Rozhodujúci je čas:

Lakers musia byť rozhodní, keďže sa blíži termín uzávierky výmen. Či už zdvojnásobia svoje úsilie nájsť rozohrávača, alebo sa rozhodnú pre iný prístup, ďalšie zmeny v rotácii budú rozhodujúce pre ich osud v play-off. Musia rýchlo a strategicky nájsť chýbajúcich hráčov, aby sa ich sezóna skutočne zmenila.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours