NBA Roundup: Pacers ukončili víťaznú sériu 76ers, Celtics rozdrvili Heat, Knicks porazili Nuggets

Estimated read time 2 min read

NBA zmenila 25. januára obraz hry a kľúčové zápasy priniesli nečakané výsledky a vzrušujúce predstavenia. Prinášame vám súhrn zápasov:

Pacers vyradili Sixers: Siakamov triple-double pomohol Indiane prerušiť šesťzápasovú víťaznú sériu Philadelphie víťazstvom 134:122. Pascal Siakam, ktorého minulý týždeň získali z Toronta, zaznamenal 26 bodov, 13 doskokov a 10 asistencií, čo bol jeho prvý triple-double v drese Pacers, a vyslúžil si pochvalu od trénera Ricka Carlisla. Embiid zaznamenal za Sixers 31 bodov, ale jeho výkon nestačil, keďže Nas sa rozhodol v štvrtej štvrtine, keď už bol zápas na dohľad, nechať odpočívať svojich rozohrávačov.

Celtics v odvete zdolali Heat: Boston vyhnal niektorých démonov z minuloročného finále Východnej konferencie víťazstvom 143:110 nad Miami. Sedem Celtics zaznamenalo dvojciferný počet bodov vrátane 26 bodov Tatuma. Napriek vysokému rozdielu zostal Tatum opatrný a zdôraznil, že sa musí „dostať cez hrb“ a nenechať sa uniesť. Porzingis si podvrtol členok, čo ho vystrašilo, ale vrátil sa a odohral štvrtú štvrtinu.

Knicks zdolali Nuggets vďaka Anunobyho hviezdnemu výkonu: Knicks rozdrvili obhajcu titulu Nuggets 122:84. Britský pivot zaznamenal 26 bodov a šesť doskokov, čím prekonal Jokičov double-double 31 bodov a 11 doskokov. Jokič upútal pozornosť, keď v prvom polčase po zrážke spadol, ale vrátil sa a odohral zvyšok zápasu. V štvrtej štvrtine si oba tímy nechali oddýchnuť svojich rozohrávačov a o víťazstve bolo rozhodnuté.

Timberwolves vo vyrovnanom zápase tesne zdolali Nets: Minnesota porazila Brooklyn 96:94. Towns a Edwards spolu nastrieľali 51 bodov, pričom víťazný smeč Goberta 58,1 sekundy pred koncom rozhodol zápas.