Pistons a Spurs sa utopili v porážke, Pierce hovorí, že by ešte mohol plávať

Estimated read time 3 min read

Legenda NBA Paul Pierce sa pri historicky zlých začiatkoch Detroitu Pistons a San Antonia Spurs hodil na záchranný čln a vyhlásil, že ešte stále dokáže „naštartovať“ oba tímy 20-bodovými bombami a zabezpečiť víťazstvá.

Oba kluby sa potápajú pod ťarchou svojich problémov. V utorok mali Detroit (2-25) a San Antonio (4-21) spoločnú bilanciu 6-46, pričom ich útoky boli na konci tretej desiatky a obrany na konci siedmej.

Počas vystúpenia v relácii „KG Certified“ 46-ročný Pierce, ktorý je od roku 2017 na dôchodku, povedal: „V jednom z týchto tímov môžem teraz dostať vedro … Ich obrana je tam o ničom. Môžem vám dať dub v zápase práve teraz proti Detroitu a proti San Antoniu. Môžem vám dať dvadsať kociek.“

Pistons a Spurs sa utopili v porážke, Pierce hovorí, že by ešte mohol plávať

Ďalej ich nazval „rozbíjačmi krízy“ a lamentoval nad tým, že každý tím, ktorý bojuje o záchranu, si zápas s nimi vychutnáva ako šancu dostať sa z vlastnej krízy.

Je pravda, že San Antonio aj Detroit vytvorili v tejto sezóne klubové rekordy v počte prehier. Spurs len nedávno ukončili 18-zápasovú sériu prehier, zatiaľ čo Pistons sa naďalej potácajú v ohromujúcej 24-zápasovej priepasti, pričom naposledy vyhrali 28. októbra.

Hoci sa oba tímy môžu pochváliť sľubnými mladými talentami, ako sú Victor Wembanyama a Cade Cunningham, odborníci sa zhodujú, že ich súpisky majú zásadné nedostatky. Streľba, doskakovanie a, ako zdôraznil Pierce, obrana sú výraznými slabinami.

Je otázne, či Pierceove sebavedomé tvrdenia obstáli v dnešnej NBA. Vo svojej poslednej sezóne dosiahol priemer 3,2 bodu na zápas pri 40 % úspešnosti streľby. Takže dať o sedem rokov neskôr 20 bodov proti týmto trápiacim sa tímom by bol poriadny výkon.

Medzitým nás tréner Detroitu Monty Williams ubezpečuje, že sa naďalej sústreďujú na prelomenie tejto série, napriek tomu, že nad nimi visí ťarcha histórie. „Prišli a tvrdo pracujú,“ trvá na svojom. „Práve sme vstúpili do neuveriteľne náročnej basketbalovej sezóny.“

Ich ďalší pokus o odskok príde vo štvrtok proti Utahu Jazz. Dokáže sa Detroit udržať nad vodou, alebo so sebou stiahne aj ďalší tím?

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours