Shaq zvyšuje latku: Curryho kandidatúra na najlepšieho hráča sveta pobúrila

Estimated read time 2 min read

Shaquille O’Neal, legendárny hlas basketbalu, prilial benzín do ohňa debaty o Stephovi Currym ako najlepšom hráčovi. Pred dvoma týždňami jeho komentáre naznačujúce Curryho potenciálne zaradenie medzi najlepších hráčov všetkých čias vyvolali vo svete NBA šok.

Shaq zvyšuje latku: Curryho kandidatúra na najlepšieho hráča sveta pobúrila

Predtým bolo Curryho miesto v basketbalovej histórii nepochybne rešpektované, mnohí ho zaraďovali do prvej desiatky, niektorí dokonca kontroverzne vyhlasovali za najlepšieho rozohrávača všetkých čias. Shaqovo odvážne vyhlásenie však Curryho postavilo do centra debaty o GOAT a otvorilo mu dvere k širšiemu uznaniu.

Čo podnietilo Shaqovo vyhlásenie? Curryho elektrizujúci výkon proti Celtics 19. decembra. Napriek pomalému začiatku v štvrtej štvrtine a predĺžení zaznamenal 20 bodov a dotiahol Warriors zo 17-bodového deficitu k víťazstvu 132:126. Jeho trojbodový pokus v závere predĺženia rozhodol o víťazstve a spôsobil v Chase Center šialenstvo.

Zatiaľ čo niektorí s názorom Shaqa súhlasia, iní zostávajú skeptickí. Kritici tvrdia, že Curryho ocenenia sú síce pôsobivé, ale nedosahujú úroveň skutočných najlepších hráčov ako Michael Jordan alebo LeBron James.

Shaq však neochvejne verí v Curryho veľkosť. V relácii Inside the NBA dokonca vyhlásil, že Curry ho prevyšuje, pričom vyzdvihol jeho konzistentnosť a majstrovský rodokmeň. Shaqova neochvejná podpora Warriors, najmä keď je Curry zdravý, len podporuje jeho obhajobu v rozhovore o GOAT.

Ďalšie Curryho prvenstvo s Warriors by Shaqa nepochybne posilnilo. Bolo by to silné vyhlásenie, ktoré by prinútilo aj neprajníkov uznať neuveriteľné úspechy tohto rozohrávača.

Debata o GOAT je zložitá a na oboch stranách sú vášnivé argumenty. Shaqova odvážna podpora Curryho však nepochybne zdvihla latku a postavila hviezdu Warriors pevne do centra pozornosti, keďže debata sa naďalej vyvíja.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours