Víťazstvo Harveyho Thorntona nad Ridgewoodom spúšťa oponu nad epickým súbojom medzi vychádzajúcimi hviezdami budúcnosti Big Ten

Estimated read time 3 min read

ROCKFORD, IL – Harvey Thornton porazil v piatok v Rockforde na basketbalovom turnaji Boylan Thanksgiving Tournament Ridgewood 67:65, ale ani hrdinstvo Larsona Somervilla v poslednej minúte nestačilo na víťazstvo.

Vysoký štvorcový Somerville, študent posledného ročníka Rutgersovej univerzity, zaznamenal 19 bodov a päť doskokov, ale o zápase rozhodla jeho hra v posledných chvíľach zápasu. Keď do konca zápasu zostávalo 40 sekúnd a Ridgewood prehrával o dva body, Somerville sa vrhol po lopte a dal svojmu tímu šancu vyrovnať.

Pri následnom útoku Somerville zblokoval strelu najvyššieho nováčika v Illinois, dvojmetrového Mauricea Johnsona. Ďalšie tri útoky Ridgewoodu však neboli úspešné, pretože Thornton nakoniec spečatil víťazstvo.

„Chcel som im ukázať, kto je vo Veľkej desiatke lepší,“ povedal Johnson, ktorý porazil Somervilla 20:19.

Záver zápasu pre oboch veľkých mužov bol v ostrom kontraste so zvyškom zápasu, ktorý bol plný bučania. Somerville vynechal viac ako sedem minút po tom, čo sa dopustil tretieho faulu v prvých 30 sekundách tretej štvrtiny a štvrtého 5:33 min pred koncom tretej štvrtiny.

Napriek Somervillovým faulom sa Ridgewood udržal v hre a vo štvrtej štvrtine trikrát vyrovnal. Kľúčové trestné hody Thorntona v posledných minútach však spečatili víťazstvo jeho tímu.

Somerville priznal, že bol frustrovaný z faulov, ale zdôraznil, že je dôležité zostať pokojný a rozvážny.

„Je to určite frustrujúce,“ povedal Somerville. Chcem hrať za svoj tím. Ale ako povedal môj tréner, musím to pretlačiť. Nemôžem dovoliť, aby moje emócie ovládali hru. Musím zostať pokojný. To je niečo, čo musím robiť lepšie.“

Somervillove hrdinstvo v poslednej minúte, vrátane toho, že sa ponáhľal k lopte, aby zablokoval Johnsonovu strelu, ukázalo jeho túžbu a odhodlanie vyhrať.

„Som jedným z najväčších konkurentov v tomto zápase. Nikdy nechcem prehrať. Nikdy nechcem prehrať v ničom, čo robím. Bol to nádherný okamih, adrenalín. Dáva nám to šancu vyhrať. Som ochotný tvrdo pretekať a dať do toho všetko,“ povedal Somerville.

Somervillova snaha bola pôsobivá a Thorntonova dôsledná hra počas celého zápasu napokon pomohla k víťazstvu. Johnson napokon urobil len dva fauly a jeho konzervatívna obrana nepustila Somerville do hry v závere zápasu.

„Hral som len v obrane. Preto sa on dostal do problémov s faulmi a ja nie,“ povedal Johnson, „hral som inteligentný basketbal. Hral som inteligentný basketbal.

Napínavý súboj medzi Somervillom a Johnsonom zavŕšil úvodný ročník basketbalového turnaja Rockford-Boylan Thanksgiving Tournament. Obaja hráči ukázali veľký talent a potenciál, takže fanúšikovia sa tešia na ďalšie ich budúce zápasy.