Indiana Pacers postúpili do finále NBA vďaka víťazstvu nad Milwaukee Bucks

Estimated read time 2 min read

LAS VEGAS, Nevada – Mladí a talentovaní basketbalisti Indiany Pacers pokračovali vo štvrtok vo svojej hviezdnej hre v predsezónnej NBA, keď zdolali Milwaukee Bucks 128:119 a postúpili do finále NBA.

Pacers pod vedením vynikajúceho Tyresa Haliburtona zaznamenali za 36 minút neprerušenej hry 27 bodov, 15 asistencií, 7 doskokov a 1 krádež.

Mladý senior Myles Turner sa tiež posilnil 26 bodmi, čo bol jeho druhý najlepší ofenzívny výkon v sezóne.

Stags Giannis Antetokounmpo podal statočný výkon s 37 bodmi, ale tempo hry a tímový výkon Indiany sa ukázali ako príliš silné na to, aby ich prekonali.

Benedict Maturin z Quebecu odohral 24 minút a zaznamenal deväť bodov a šesť doskokov.

Pacers viedli v polčase o 12 bodov, ale Stags dominovali v tretej štvrtine a prestrieľali Pacers 43:28.

Pacers sa však odmietli vzdať a Halliburtonova kľúčová trojka spečatila víťazstvo a zabezpečila miesto vo finále.

Pacers sa stretnú s víťazom piatkového finále Západnej konferencie medzi Los Angeles Lakers a New Orleans Pelicans.

S výnimkou sobotňajšieho finále o 20.30 h sa všetky ligové zápasy v sezóne započítavali do tabuľky NBA. To znamená, že víťazstvo Pacers nad Bucks sa oficiálne zapíše do ich sezónneho rebríčka.